Exekuce a mzdy

Program kurzu

Vysvětlení problematiky exekučních a jiných srážek ze mzdy. Postup, výpočty, aktuální právní výklady.

 

Určeno pro:

  • mzdoví účetní a personalisté

Cíl školení:

  • Pochopení problematiky exekucí a insolvencí.
  • Postup výpočtu.
  • Povinnosti vůči exekutorům a soudům.

 

Obsah školení:

Exekuční srážky ze mzdy, jejich výpočet, okruh příjmů podléhajících srážkám, nezabavitelná část mzdy, pořadí pohledávek, deponování a nabytí právní moci, přechod k novému zaměstnavateli, více plátců mzdy současně, daňový bonus, přeplatek z ročního zúčtování daní, přikázání jiné peněžité pohledávky, součinnost atd.
Dohody o srážkách ze mzdy - postup, aktuální změny po novele občanského zákoníku.
Insolvenční srážky - zahájení insolvence, průběh, povinnosti zaměstnavatele, insolvenční rejstřík, konkurs a oddlužení atd.
Připravované změny v oblasti srážek ze mzdy - novela občanského soudního řádu (paušální částka pro zaměstnavatele, souběh exekucí s dohodami atd.).
Výklad bude doplněn praktickými příklady výpočtu exekučních srážek.
Pro účastníky bude připraven studijní materiál.

 

V ceně je zahrnuto občerstvení s nápoji během školení a oběd.

Pokud jste firma s povinností zaměstnávat osoby se zdravotním postižením , vystavíme vám při odebrání našich služeb potvrzení o náhradním plnění, čímž si můžete naše služby zlevnit až o téměř 63 000 Kč za rok.

Hlavní foto kurzu
Časová náročnost 6 hodin

Školit vás budou

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Dagmar Kučerová je velice schopná a sympatická lektorka, která zvládá problematiku mezd v celém jejím rozsahu. Zná dokonale celou problematiku nemocenského pojištění, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, zákoník práce a daně z příjmů ze závislé činnosti. Jako jedna z mála lektorek upozorní i na vazby s účetnictvím, nebo i na daňové dopady z hlediska daní z příjmů. Do tohoto tématu jak všichni víme, se většina mzdovek vůbec nepouští. Lektorskou činností se zaměřením na mzdové účetnictví se PhDr. Kučerová zabývá od roku 2009. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Publikuje články z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky, především pro server Podnikatel.cz.