Exekuce ve mzdách

Program kurzu

Exekuce ve mzdách

18. 9. 2014 -  Školící centrum Hotel Tennis club, Za Kosteleckou ulicí 49, 79607 Prostějov

Lektor: Mgr. Dagmar Kučerová

 

Prezence:        8:00 -   9:00
Školení:           9:00 - 15:00  Přestávky určí přednášející

Exekuce a jiné srážky ze mzdy v roce 2014

Výkony rozhodnutí (exekuce, insolvence), povinnosti zaměstnavatele, odpovědnost mzdových účetních, nezabavitelné částky, výpočet srážek, určení jejich pořadí, přechod k novému zaměstnavateli, více zaměstnavatelů současně, nemoc zaměstnance, srážky na stravné při exekuci a insolvenci, deponování mzdy, úpadek (konkurs a oddlužení), sledování insolvenčního rejstříku apod.

Dohody o srážkách ze mzdy - změny od roku 2014, postup při souběhu s exekučními srážkami (aktuální vyjádření ministerstva spravedlnosti a tvůrce nového občanského zákoníku k rozdílným právním výkladům - čistá nebo hrubá mzda, co je myšleno „polovinou" příjmů, pořadí dohod při souběhu s exekucemi, zda mají exekuce přednost a zda musí být dodržena nezabavitelná částka).

Vzorové příklady srážek ze mzdy – souběh přednostní a nepřednostní pohledávky dle pořadí, výživné, poměrné uspokojení pohledávek, odstupné apod.

Aktuality pro mzdové účetní - novela zákona o pobytu cizinců (nové zaměstnanecké karty), novela zákona o zaměstnanosti (nové pokuty za nelegální zaměstnávání, pokuty dle zákona o inspekci práce, podpora v nezaměstnanosti a výkon práce pro společnost) a další.

V tištěné podobě obdrží absolventi kurzu materiál k exekucím a prezentaci s příklady.

V ceně je zahrnut oběd i občerstvení.

Úroveň kurzu 1 – Základní

Školit vás budou

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Dagmar Kučerová je velice schopná a sympatická lektorka, která zvládá problematiku mezd v celém jejím rozsahu. Zná dokonale celou problematiku nemocenského pojištění, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, zákoník práce a daně z příjmů ze závislé činnosti. Jako jedna z mála lektorek upozorní i na vazby s účetnictvím, nebo i na daňové dopady z hlediska daní z příjmů. Do tohoto tématu jak všichni víme, se většina mzdovek vůbec nepouští. Lektorskou činností se zaměřením na mzdové účetnictví se PhDr. Kučerová zabývá od roku 2009. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Publikuje články z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky, především pro server Podnikatel.cz.