JAK BÝT NEZAPOMENUTELNÝ HNED PO TOM, CO POZDRAVÍTE?

Existují lidé, kteří vstoupí do místnosti, řeknou pouze jedno slovo a stanou se ihned nezapomenutelnými. Tito muži a ženy mají velký vliv na své okolí a také přirozený dar zanechat hlubokou stopu, zatím co ostatní se snaží tuto úžasnou lidskou schopnost teprve rozvíjet a vylepšovat. Dalo by se to v podstatě přirovnat k „lásce na první pohled", což je rovněž jeden z fenoménů v akci.

Výhod vyniknout v momentu, kdy vstoupíte do místnosti, je spousta: mít respekt u svých vrstevníků, možnost povýšení, úspěšně realizovat StartUp nápady, být slyšen na setkáních, potkat úžasného přítele a mnoho dalšího.

Jaké jsou čtyři nevyužívané super schopnosti, které nám pomohou být okamžitě zapamatovatelní?

Tady jsou:


1. Být si vědom vysokého sebevědomí celého těla
Jedná se o schopnost stabilizovat myšlenky a postoj těla v náročných situacích, a to kdykoliv člověk potřebuje v řádu sekund.
To je opravdu mocná schopnost, která může doslova vyhořet prostřednictvím návalu nervozity a úzkosti, kterou můžete cítit v situacích, kdy čelíte skličujícímu veřejnému projevu, změně kariéry, kde musíte být tím nejlepším nebo selhání, které přijde často nečekaně.
Je to zároveň jedna z neoblíbenějších metod, která se používá při cvičeních s výkonnými pracovníky – aktivuje se jim tímto sebevědomí, aby dosáhli maximálního dopadu na jejich „publikum".


2. Být naprosto a bezpodmínečně svůj
Schopnost zabývat se MNOU (pořád!) – ukazovat lidem své emoce bez toho, aniž bychom se báli a cítili se špatně, že se jedná o špatnou schopnost. Být odvážný prezentovat se a chovat se stejně na veřejnosti jako v soukromí – způsobem, jakým se vyjadřujeme, chováme, smějeme.
Zní to, že ve výsledku budete nudní a nezajímavý, ale takto není. Zkuste to a všimněte si, jak budou na vás lidé pozitivně reagovat a budou milovat vaše autentické (pravé) já!


3. Být zapálený a užívat si to
Schopnost „zapálit" sám sebe se silným a živým smyslem pro zábavu. Svým způsobem se jedná o vážnou a nebezpečnou výzvu. Nepleťme si to s každodenním stereotypem. Jedná se o takovou situaci, kdy cítíte, že jste vyšplhali poprvé na Everest nebo potkali lásku svého života. Je to způsob zábavy, která vám vyrazí dech.


4. Nebýt zoufalý
Neboli schopnost necítit zoufalství. Existuje riziko, že jste plně sami sebou, ale nezajímáte se, co si lidé myslí. A to proto, že se bojíte odmítnutí, neúspěchu, veřejného odsouzení. Právě strach ze selhání je jediný činitel, který odlišuje snílky a realizátory. Pokud najdete cestu, jak se zbavit strachu a vyrazíte na „tenký led" s možností neúspěchu, můžete žít život, jaký vám byl určen – cítit nepředstavitelné štěstí za hranicemi těch nejdivočejších snů.

 

Zdroj: https://www.inc.com/joseph-pearlman/how-to-be-unforgettable-second-you-say-hello.html?cid=nl029week49day08