Získej kontrolu nad vlastním časem

Chceš mít všechno pod kontrolou a zároveň si chceš užívat volno se svou rodinou a nechceš být připoutaný ke své firmě a pracovním povinnostem 24 hodin denně 7 dní v týdnu? Chceš vědět jak na to? Potom čti dál.

Zásada první
Stanov si svůj cíl, ke kterému chceš dojít. Nemáš-li určený jeden hlavní cíl, tvá pozornost se tříští a neumíš tím pádem určit správný směr své cesty. 
Lidé, kteří nemají vlastní cíl, jsou využíváni lidmi, kteří svůj cíl mají. Neděláte-li kroky ke svému cíli, děláte kroky k cíli někoho jiného.
Můžeš klidně v rámci zaměstnání mířit k cíli k naplnění vize firmy, to je v pořádku, když to firmě dobře funguje, pak jsi spokojený i ty. Ale po práci se hned zaměř na svůj vlastní cíl.

Zásada druhá
Stanov si minimální čas, který jsi schopen a ochoten každý den věnovat k přibližování se ke svému cíli. Klidně jen 5 minut, nikdy se nepodváděj, splň svoje předsevzetí. I 5 minut je víc než nic.
Například si dáš za cíl, že napíšeš povídku o něčem, co se ti přihodilo a zveřejníš ji. Každý den si sedni a napiš kousek, druhý den to možná smažeš a napíšeš to úplně jinak, kdybys ale nenapsal první den tu první větu, třeba i blbou, neměl bys druhý den co opravovat, mazat a zdokonalovat. Hlavně začni a každý den udělej další krok. Nebude to trvat dlouho a budeš řešit jak to nejlépe dostat mezi lidi. Zjistíš, že lidé pouští videa, tak kousek své povídky přečteš na kameru. Budeš si připadat hrozně, ale když to natočíš a podíváš se na sebe, pak teprve můžeš zjistit, co se ti nelíbí a můžeš to natočit třeba 20x než to pustíš do světa. Možná se také rozhodneš, že si na video najmeš profesionála. Pak když zjistíš, že to lidi čtou, lajkují a komentují, přijde zasloužená odměna. Najednou zjistíš, že to umíš a můžeš se pustit do druhé povídky.
Nebo může být tvůj cíl spojený s tvou vlastní firmou. Potřebuješ si třeba uvolnit čas pro svou rodinu, potřebuješ se naučit delegovat to, co děláš na své podřízené. Neboj se toho, lidé kolem tebe většinou ani sami netuší, co dokáží, dostanou-li tvou důvěru. Je možné, že ze začátku budou dělat chyby, ale ty můžeš věnovat čas kontrole předávaného. Všechno se dá předat, nikdo není nenahraditelný, ani ty ne. A jestli se chceš opravdu posunout dál a užívat si života, musíš si toto připustit. Začni s tím co ti zabírá nejvíce tvého pracovního času. Může to být třeba chystání firemních porad. Nebo vyřizování e-mailů, ano i toto se dá delegovat. 


Zásada třetí
Usmívej se. Tak jak radost ve tvé mysli vyvolá na tvé tváři úsměv, tak i úsměv na tvé tváři přinese radost do tvé mysli. Je to ta jednoduché. Kdykoliv si to uvědomíš, se prostě usměj a vydrž se usmívat tak dlouho, jak to bude možné. Změní se tvá nálada, zmírní se tvůj stres, zlepší se tvé zdraví.

To je pro dnešek vše. Potěší mě komentáře k tomuto článku i vaše sdílení.
Denisa