Aktuálně z mzdové účtárny (aktuální legislativní novinky pro mzdové účetní)

Program kurzu

Na co se můžete těšit už nyní?

Zákon o daních z příjmů - účinnost změn – především zvýšení daňového zvýhodnění, doložení penzijního připojištění a ostatních nastávajících změn ve vztahu k zúčtování daní.

Zákon o zaměstnanosti – dvě důležité novely, které přináší změny v oblasti vedení evidence při zaměstnávání zahraničních pracovníků, nekolidujícího zaměstnání a dohod o provedení práce, příspěvků na společensky účelná pracovní místa a náhradního plnění.

Zákoník práce pro mzdové účetní - připomenutí důležitých připravovaných změn pro mzdové účetní z oblasti pracovního práva a odměňování. Vzhledem k vývoji legislativy a pravděpodobnému odkladu účinnosti novely pouze stručný souhrn.

Zákon o inspekci práce – nástin připravovaných změn, navýšení sankcí za některé správní delikty apod.
Změny v oblasti srážek ze mzdy – závazky zaměstnanců, aktuální vyjádření institucí k pořadí při exekucích a dohodách o srážkách ze mzdy, součinnost zaměstnavatele (především zasílání čísla účtu), odstupné podle nových podmínek (po aktuálním soudním rozhodnutí).

Zdravotní pojištění – změny v Hromadném oznámení zaměstnavatele, nízký vyměřovací základ a souběh více činností (zaměstnání, podnikání atd.).

Zákon o státní sociální podpoře - změny v soustavné přípravě na budoucí povolání, rodičovský příspěvek, aktuální pozměňovací návrh - zvýšení daňového zvýhodnění na první dítě atd.

Další novinky a právní výklady k datu konání semináře, např. změny v sociálních a nemocenských dávkách, účinnost změn atd.

 

V ceně je zahrnut oběd i občerstvení.

 

Pokud jste firma s povinností zaměstnávat osoby se zdravotním postižením , vystavíme vám při odebrání našich služeb potvrzení o náhradním plnění, čímž si můžete naše služby zlevnit až o téměř 63 000 Kč za rok.

Hlavní foto kurzu
Úroveň kurzu 2 – Střední
Časová náročnost 6 hodin

Školit vás budou

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Dagmar Kučerová je velice schopná a sympatická lektorka, která zvládá problematiku mezd v celém jejím rozsahu. Zná dokonale celou problematiku nemocenského pojištění, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, zákoník práce a daně z příjmů ze závislé činnosti. Jako jedna z mála lektorek upozorní i na vazby s účetnictvím, nebo i na daňové dopady z hlediska daní z příjmů. Do tohoto tématu jak všichni víme, se většina mzdovek vůbec nepouští. Lektorskou činností se zaměřením na mzdové účetnictví se PhDr. Kučerová zabývá od roku 2009. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Publikuje články z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky, především pro server Podnikatel.cz.