Mzdy - novinky

Program kurzu

Mzdy - novinky

20. 11. 2013Školící centrum UNO, Nivy III 4439, 760 01 Zlín

Lektor: Mgr. Dagmar Kučerová

 

Prezence:        8:00 -   9:00
Školení:           9:00 - 14:30  Přestávky určí přednášející

Program:
·         Pracovní právo a novela občanského zákoníku účinná od roku 2014.
·         Srážky ze mzdy nově - připravovaná novela insolvenčního zákona a dohody o srážkách ze mzdy dle nového občanského zákoníku.
·         Připravovaná novela zákona o státní sociální podpoře - změny v daňovém zvýhodnění a slevě na studium (podzim 2013?).
·         Krátkodobé zaměstnání a zaměstnávání malého rozsahu - opakované krátkodobé zaměstnání, více dohod o pracovní činnosti současně atd.  
·         Podpora v nezaměstnanosti - změny zákona o zaměstnanosti, hlášení na úřad práce, připomenutí povinností zaměstnavatele.
·         Aktuality pro mzdové účetní – změny minimální mzdy, změny druhého pilíře důchodového pojištění, střídání rodičů na mateřské a rodičovské...

Úroveň kurzu 1 – Základní

Školit vás budou

PhDr. Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová je velice schopná a sympatická lektorka, která zvládá problematiku mezd v celém jejím rozsahu. Zná dokonale celou problematiku nemocenského pojištění, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, zákoník práce a daně z příjmů ze závislé činnosti. Jako jedna z mála lektorek upozorní i na vazby s účetnictvím, nebo i na daňové dopady z hlediska daní z příjmů. Do tohoto tématu jak všichni víme, se většina mzdovek vůbec nepouští. Lektorskou činností se zaměřením na mzdové účetnictví se PhDr. Kučerová zabývá od roku 2009. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Publikuje články z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky, především pro server Podnikatel.cz.