Mzdy - speciálka na exekuce

Program kurzu

Mzdy - speciálka na exekuce

23.5.2013 -  Restaurace a penzion U Koníčka, Nerudova 2, Prostějov

Přednášející: Mgr. Dagmar Kučerová

 

Prezence:    8:00 -   9:00

Školení:           9:00 - 14:30  Přestávky určí přednášející

 

- Exekuce a jiné srážky ze mzdy - dohody o srážkách ze mzdy, výkony rozhodnutí, insolvence, povinnosti zaměstnavatele, odpovědnost mzdových účetních, nezabavitelné částky, výpočet srážek, určení jejich pořadí, přechod k novému zaměstnavateli, více zaměstnavatelů současně, nemoc zaměstnance, srážky na stravné při exekuci a insolvenci, sledování insolvenčního rejstříku apod.

- Vzorové příklady srážek ze mzdy – souběh přednostní a nepřednostní pohledávky dle pořadí, výživné, poměrné uspokojení pohledávek, odstupné apod.

- Aktuálně k legislativním změnám – specifické zdravotní služby, připravovaná novela zákoníku práce (doba určitá) a další

Úroveň kurzu 1 – Základní

Školit vás budou

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Dagmar Kučerová je velice schopná a sympatická lektorka, která zvládá problematiku mezd v celém jejím rozsahu. Zná dokonale celou problematiku nemocenského pojištění, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, zákoník práce a daně z příjmů ze závislé činnosti. Jako jedna z mála lektorek upozorní i na vazby s účetnictvím, nebo i na daňové dopady z hlediska daní z příjmů. Do tohoto tématu jak všichni víme, se většina mzdovek vůbec nepouští. Lektorskou činností se zaměřením na mzdové účetnictví se PhDr. Kučerová zabývá od roku 2009. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Publikuje články z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky, především pro server Podnikatel.cz.