Redukce stresu účetních, ekonomů a daňových poradců

Program kurzu

Redukce stresu účetních, ekonomů a daňových poradců

26.6.2013 -  Přednáškový sál, Nerudova 2, Prostějov
                      (Možnost parkování v areálu zdarma.)

Přednášející: Jitka Ševčíková, MBA

Prezence:    8:00 -   9:00
Školení:           9:00 - 16:00  Přestávky určí přednášející

Cíl semináře: zlepšení fyzické i psychické kondice účetních, ekonomů a daňový poradců a prevence náročných  zátěžových situací v různých fázích účetního období.

Obsah semináře:

•      Budete schopni identifikovat stresové faktory – aktuálně i preventivně
•      Naučíte se poznat oblasti, ve kterých na Vás stres působí
•      Rozpoznáte a zvládnete stresové situace
•      Preventivně odhalíte a odstraníte stresory
•    Osvojíte si techniky, které Vám umožní zvládnout stresové situace, SOS stresovou sestavu a dýchací techniky
•      Identifikujete svoje osobní hranice tolerance vůči stresu
•      Naučíte se nové práci s energií, přeladění do hladiny alfa a práce v pracovně mysli a další užitečná cvičení pro praxi

Tématem semináře  specializované pro účetní profese  je práce základní technikou ve změněném stavu vědomí, tedy v uvolněném stavu vnímání, rozvoj prostoru pro tvoření a rozvoj intuice. Ve stavu vědomí v hladině alfa dochází ke zlepšenému ukládání do paměti a vybavování z paměti, intenzivní relaxaci všech orgánů, načerpání energie a celkovému zlepšené psychického i fyzického stavu. Je to nástroj přímé redukce stresu. Při několika řízených vstupech přeladění do hladiny alfa – tedy do stavu mezi 7 – 14 Hz vyzkoušíme techniku „pracovny mysli“, zásady pozitivního programování a a kultivování emoční inteligence.

- Běžné příčiny stresu a jak na ně: osobnostní vlivy, vlivy vztahu, pracovní vlivy, vlivy prostředí, pitný režim a stravování, zrádná strava
- Řízení času: kvalitní time management jako antistresový činitel. Ranní rituál a MITs
- Využití mysli ve spánku
- Cílená představivost, techniky redukce stresu během práce v hladině alfa
- Telefonní kontakt bez stresu
- Stresuvzdorné pracoviště
- Jak vycházet s obtížným kolegou
- Práce z domova bez stresu. Společenský a rodinný život. Ochrana domova před stresem
- Work life balance (vyváženost osobního a pracovního života)

Úroveň kurzu 1 – Základní

Školit vás budou

Jitka Ševčíková, MBA

Jitka Ševčíková, MBA

Jitka Ševčíková (1969) vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. Patří mezi vyhledávané lektory, mentory a kouče. Mezi její prestižní klienty patří firmy: Arcelor Mittal, Bayer, Seznam.cz, GE Money bank, Hewlett Packard, Ogilvy Action, Partners, Strabag, Eurovia, Cetelem, Enteria Excalibur City, VUT Brno, Policie ČR a další. V roce 2010 byla v soutěži časopisu Cosmopolitan zvolena První českou prezidentkou. Devět let pracovala ve špičkové IT společnosti v oblasti marketingu a PR. Současně působila v občanském sdružení Dlouhá cesta, zabývajícím se pomocí rodičů po smrti dítěte. Je autorkou celorepublikového filantropického projektu Barevný anděl. Aktivně pomáhá charitativní činností, budováním koncepcí firemní filantropie a pořádáním benefičních akcí. Od roku 2010 lektoruje dovednosti v oblasti emoční inteligence, redukce stresu, komunikačních dovedností, kontramanipulace, time managementu a práci v hladině alfa (snížené mozkové frekvenci). V ČR koordinuje vzdělávací platformu Brillant Brain (www.brillantbrain.com), je i součástí projektů Moudrého podnikání žen (www.moudrepodnikanizen.cz) a Lektorský kruh (www.lektorskykruh.cz). Spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, přednáší na vysokých školách, kongresech a konferencích, publikuje v několika odborných médiích a na webu Psychologie.cz. Pořádá semináře v České republice, v Indonésii, na Filipínách a na Mallorce. Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem (Albatros, C-Press 2015). V současné době připravuje další knihu pro nakladatelství Grada Publishing.