Roční zúčtování záloh na DPZČ a daňového zvýhodnění na rok 2017 a 2018

Program kurzu

Určeno pro:

Mzdové účetní a všechny, kdo se zabývají zdaňováním příjmů zaměstnanců a zdaňováním příjmů fyzických osob ze závislé činnosti.

 

Cíl školení:

Informace o správném postupu při výpočtu záloh i daně u zaměstnanců a o změnách ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti od roku 2018.

 

Obsah školení:

  • žádost o provedení ročního zúčtování, kdy je zaměstnanec povinen podat daňové přiznání, výpočet daně, podmínky pro uplatnění nezdanitelné části základu daně (odečet úroků zaplacených z úvěrů na pořízení bytové potřeby, pojistného na soukromé životní pojištění, příspěvků na penzijní připojištění, na doplňkové penzijní spoření, hodnoty bezúplatného plnění)
  • výpočet základu daně, podmínky pro uplatnění slev na dani a daňového zvýhodnění, zvýšení daňového zvýhodnění na druhé a na třetí a každé další dítě ještě pro rok 2017, uplatnění vyšších částek při výpočtu ročního zúčtování
  • opravy chyb při výpočtu zálohy na daň, daně a daňového zvýhodnění, opravy výpočtu ročního zúčtování
  • změny ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti od roku 2018, prohlášení k dani písemně i elektronicky, změny podmínek při uplatňování slev na dani na invaliditu a průkaz ZTP/P, na „školkovné"
  • zdaňování příjmů zvláštní sazbou daně, podmínky pro zdanění příjmů ze závislé činnosti zvláštní sazbou daně platné od 1. 1. 2018

 

 

V ceně je zahrnut oběd i občerstvení.

Pokud jste firma s povinností zaměstnávat osoby se zdravotním postižením , vystavíme vám při odebrání našich služeb potvrzení o náhradním plnění, čímž si můžete naše služby zlevnit až o téměř 63 000 Kč za rok.

Hlavní foto kurzu

Školit vás budou

Lektor bez portrétu

Procházková Miluše