Školení Mzdová účtárna na začátku léta

Mzdová účtárna
na začátku léta

Program kurzu

Legislativní novinky pro mzdové účetní platné od 1.7.2021.


Aktuální informace z oblasti mzdového účetnictví, včetně legislativních novinek a právních výkladů.  

On-line živý kurz s možností dotazů k danému tématu.

 

  • Komplikovanější výpočty k řádné dovolené od roku 2021 – rozvržení pracovní doby a souvislost s řádnou dovolenou, započitatelné a limitované překážky v práci pro účely řádné dovolené (rozdílné právní výklady k posouzení výkonu práce pro účely řádné dovolené), čerpání řádné dovolené po skončení mateřské dovolené v praktických příkladech a další.
  • Připravovaná novela zákona o dětských skupinách s ohledem na uplatnění slevy na umístění dítěte do předškolního zařízení.
  • Aktuálně k cílené podpoře zaměstnavatelů (kurzarbeit nebo Antivirus dle legislativní situace).
  • Změny občanského soudního řádu od 1. července 2021 – chráněný účet a přikázání jiné peněžité pohledávky, zálohované výživné jako přednostní pohledávka s novým pořadím.
  • Kombinace souběžných pracovněprávních vztahů u jednoho zaměstnavatele s ohledem na zdanění po změnách od 1. ledna 2021, včetně odlišností u odvodů sociálního a zdravotního pojištění.
  • Legislativní novinky a jiné aktuality k datu konání semináře.

Školit vás budou

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Kučerová Dagmar

PhDr. Dagmar Kučerová je velice schopná a sympatická lektorka, která zvládá problematiku mezd v celém jejím rozsahu. Zná dokonale celou problematiku nemocenského pojištění, důchodového pojištění, zdravotního pojištění, zákoník práce a daně z příjmů ze závislé činnosti. Jako jedna z mála lektorek upozorní i na vazby s účetnictvím, nebo i na daňové dopady z hlediska daní z příjmů. Do tohoto tématu jak všichni víme, se většina mzdovek vůbec nepouští. Lektorskou činností se zaměřením na mzdové účetnictví se PhDr. Kučerová zabývá od roku 2009. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáší na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Publikuje články z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky, především pro server Podnikatel.cz.