MADEIRA - Aktivní cesta protkaná sebevzděláváním

MADEIRA
Aktivní cesta protkaná sebevzděláváním

Program kurzu

Mastermind je technika řešení problémů za pomoci všech zúčastněných. Má nejsilnější dopad právě, když jsou zúčastnění aktéři různých profesí, různého věku a z různých krajin. Tato technika dokáže to, že vás i každého zúčastněného napadají myšlenky, které vás o samotě nikdy nenapadnou a díky těmto myšlenkám dokáže skupina vymyslet neuvěřitelná a často jednoduchá řešení různých problémů. Zažijete si na vlastní kůži sílu společného myšlení, kde je krásně vidět, že celá skupina je moudřejší než nejmoudřejší jedinec této skupiny a často je to díky pohledu někoho, od koho byste to vůbec nečekali.

Mlžná vůně vavřínových pralesů,  rozeklané útesy s mimózami, orchideje a anturie nejen na tržištích a v květináčích, ale jako divoce rostoucí vegetace vyšších poloh, dechberoucí Údolí jeptišek, kde je k ochutnání snad vše, co je možné vyrobit z kaštanů, slaměné střechy vesnic, kam vás mohou přivést  cestičky podél zavlažovacích kanálů-levad, úchvatné botanické zahrady nad hlavním “fenyklovým“ městem Funchalem, sešup v proutěných saních z vrchu Monte, stařenky nabízející cípaté kulichy a ponča z ovčí vlny… A když ponča, tak i poncha: tradiční alkoholický nápoj na bázi pálenky z cukrové třtiny pro ty, co dost vydrží. To a mnoho dalšího je kaleidoskop dojmů z Madeiry, ostrova specificky kouzelného, pokud vám nevadí trocha celoročně jarního deštíku za krkem. Jeho jméno vám bude sládnout vybranou chutí na jazyku zrovna tak, jako sklenka proslulého stejnojmenného dezertního vína.

 

Na naší cestě tímto magickým ostrovem se setkáme s drsnou vulkanickou krajinou. Kontrastem k drsným útesům a divokému oceánu bude školící program Denisy Švecové, který nás zavede do zákoutí naší duše.

1.den: odlet z Prahy do Funchalu. Přílet na Madeiru a ubytování v krásném hotelu blízko moře. Zde ubytování 3 noci.

2.den: Funchal- prohlídka centra města – katedrála Sé, radnice, klášter Santa Clara, tržnice s květinovým a rybím trhem, Guvernérská zahrada, možnost ochutnání tradičního vína Madeira v místních sklepích,  výjezd lanovkou na MONTE s poutním kostelem a tropickou zahradou,  možnost se svézt 2km  dolů proutěnými saněmi, dříve tradičním prostředkem k přepravě zboží a úrody.

 

3.den: Cesta na východ Madeiry: z Funchalu přes vesničku Camacha, proslulou výrobou tradičních řemeslných předmětů, výjezd na Pico do Areiro- 1818m, 3.nejvyšší bod ostrova a nejvyšší místo, kam se dá vyjet. Cesta dolů přes typický madeirský venkov  mezi domky se slaměnými střechami, výhledy. Cesta na nejvýchodnější cíp ostrova s možností výhledů na  sever i jih. Zastávky v krajině vavřínových pralesů v Ribeiro Frio se pstružími sádkami. Typické trojúhelníkovité domky v Santaně, přes Portellu na nejvýchodnější cíp do Sao Laurenco: úchvatné přímořské scenérie  barevných skal. Přes Machico- zátoku se zlatým pískem. Celodenní výlet.

4.den: Údolí jeptišek: výjezd na vyhlídkový bod Eira do Serrado s nádhernými výhledy a pohledem do chřtánu někdejšího  sopečného kráteru, kde se od 16.století- v izolaci schovaná před piráty- rozrostla vesnice Curral da Freiras, dnes obklopená specifickou vegetací kaštanovníků, ze kterých obyvatelé pečou tradiční koláče a vyrábí likéry. Vesnici si prohlédneme, ochutnáme místní produkty a cestou zpět do Funchalu  se zastavíme v Camara de Lobos, přímořské vesnici, kde při svém pobytu maloval W.Churchill místní kolorit. Ochutnáme tradiční madeirský alkohol poncha.

Přesun na nové ubytování v nádherném klidném prostředí lavad -   http://www.casasdalevada.com. Zde ubytování 4 noci.

 

5.den: Objevování severo-západu Madeiry: z Funchalu  do Porto Moniz s jezírky v pobřežních skalách přes krajinu s terasovitými políčky, vodopády na cestách ( Ribeira da Janela), černou písečnou pláž v Seixal. Trasa povede přes proslulé vyhlídkové místo Madeiry Encumeada s úžasnými výhledy na horské masívy a údolí. Krajinou vavřínových pralesů se dostaneme do oblasti zvané přímo Laurissilva Forest a projdeme se tam.

6.den: Túra podél levady- typického zavlažovacího kanálu v Quismades Natural Park:  podél nejstarších levad v Caldraio Verde( snadná až střední náročnost, délka 12 km. Výhledy do údolí a malých kráterů, vodopád a horské masívy, úchvatná příroda. Levada z 18.st vede krajinou v cca 990 m.n.m. Prochází strmými útesy- do tunelů budete potřebovat čelovku. Turistické oblečení a obuv.

 

7.den: Krásná túra podél levady  Rabacal -25ti pramenů.

 

8.den: Návrat do Prahy.

 

 

Cena zahrnuje:

Zpátečná letenku na Madeiru
Veškerý transport

Ubytování v krásném hotelu se snídaní

Strava a nápoje v hodnotě 40 EUR na osobu a den

Vstupné

Školení s Denisou Švecovou

Česky mluvící průvodkyni po celou dobu cesty

Veškerý servis CK

Zákonné pojištění CK https://www.ckmandala.cz/kontakt

 

 

 

Cena nezahrnuje:

Soukromé cestovní pojištění

Ubytování v pokoji pro jednu osobu

Program mimo uvedeného

PotřebnéPCR testy

 

Vyberte termín školení

Poslat dotaz na lektora

Objednávka školení

Vybraný termín
24.03.2022 - 01.04.2022
Místo konání

Madeira
Madeira,
Mapa

53 000,00 Kč
Koncová cena

Školit vás budou

Švecová Denisa

Švecová Denisa

Je majitelka firmy AldEkon, která se zabývá jak vzděláváním pro obchodníky, manažery, personalisty a účetní, tak i vedením účetnictví malých a středně velkých firem. Pro tyto firmy zpracovává podnikatelské dotace. Oddělení vzdělávání pod jejím vedením tak dnes už vzdělává téměř všechny firmy v okrese Prostějov, a mnoho firmem z Olomouckého kraje, jejichž týmy mají touhu se dále zdokonalovat a pracovat na sobě. Dokáže poradit začínajícím podnikatelům, jak nastavit své podnikání. Nabízí poradenství k daňové optimalizaci. Je koučka. Vede mastermindové skupiny začínajících podnikatelek, používá techniku councilových kruhů. Rozebere s vámi vaše plány a pomůže vám najít směr. Je dlouholetou členkou podnikatelského byznys klubu. Účastnila se projektu Moudré podnikání žen. Prošla výcvikem facilitátorů pod vedením Lenky Papadakisové. Absolvovala čtyřletý sebezkušenostní výcvik Rogerovské psychologie. Koučink Prostějov, nebo on-line