PERU - Sebepoznávací seminář

PERU
Sebepoznávací seminář

Peru - Po stopách Synů Slunce

s Denisou Švecovou a Jakubem Huterou

Unikátně pojatá cesta do jihoamerické země, která je snem snad všech cestovatelů. Vydejme se společně do Peru - země dramaticky působivé krajiny, monumentálních předkolumbovských staveb a pestrobarevných tradic. Vydejme se po stopách odkazu největší říše předkolumbovské Ameriky, která se do evropského povědomí zapsala jako „říše synů boha Slunce“ - říše Inků!

Objevme spolu krásu a půvab And - druhých nejvyšších hor světa - a otevřme se staleté moudrosti a kultuře jejich obyvatel. Ponořme se do světa jejich imaginace a načerpejme pro svůj život inspiraci, která dovolí naší mysli vzlétnout jako kondor k výšinám šestitisícových vrcholů.

Naše putování započneme v samotném historickém centru Peru – v nádherném horském městě Cusco, odkud se vypravíme do slavného Posvátného údolí Inků. Můžeme se těšit nejen na slavné předkolumbovské památky jako je monumentální Machu Picchu, Pisac či Ollantaytambo. Tato cesta nás totiž zavede až za samotnými potomky této civilizace. Český lektor, antropolog Jakub Hutera, nás zavede přímo do vesnic kečujských indiánů, do bezprostřední blízkosti představitelů živého inckého dědictví. Důvěrně se seznámíme s nejrůznějšími aspekty pestrobarevné kultury And i s indiánským originálním pohledem na svět. Naučíme se tradičně uctít duchy hor a vykonáme pouť k několika Apu – posvátným velikánům jako je impozantní Salkantay (6271 m. n. m.), Ausangate (6385 m. n. m.) či slavná sedmibarevná hora Winikunka. Zavítáme i k nejvýše položenému splavnému jezeru na světě Titicaca a naši cestu zakončíme v malebném „bílém městě“ Arequipa, pod impozantním vulkánem Misti.

Objednávka školení

Vybraný termín
19.05.2023 - 05.06.2023 19:00 - 15:00
Místo konání

Lima
PERU (mapa)

Tato cesta bude pojata v pohodovém duchu, s důrazem na autentický zážitek a kvalitní prožitek. Vzdělávat nás bude antropolog Jakub Hutera, jehož srdce pro svět andských Kordiller doslova bije a který nám tuto zemi představí odborně zasvěceným i laicky srozumitelným způsobem, pramenícím z jeho dlouholetého působení v této oblasti. Jedinečným rozměrem naší cesty bude tedy originální fúze vytříbeného programu, jaký nabízí renomované cestovní kanceláře, s kreativním a svérázným únikem z vyšlapaných turistických tras.

 

Dalším bonusem na této cestě je možnost individuálních školení pod vedením Denisy Švecové. Zkušená lektorka v oblastech networkingu, koučinku, mentoringu a konstelací se vám bude kdykoli věnovat, v souladu s vašimi osobními přáními a potřebami.

 

Popis aktivit s Denisou

V rámci programu, který je vždy individuálně přizpůsoben členům přítomné skupiny, bude každému jednotlivci věnován maximální čas. Výběr školicí techniky se bude odvíjet od vaší dřívější zkušenosti, případně ochoty vyzkoušet něco nového. Můžeme se držet jen realistických technik, ale můžeme se pustit i do mentální práce. Některé aktivity budeme dělat společně, jiné v soukromí, tzv. mezi čtyřma očima.

Co je mentoring?

Mentorem je odborník, který je ochoten podělit se o své názory a předat své zkušenosti získané praxí dál těm, kteří o to mají zájem. Přínosem je rozvoj potenciálu a osobnosti, získání přehledu o možnostech pracovního uplatnění, zvýšení motivace a sebevědomí, navázání nových vztahů, získání představy o fungování věcí v realitě z jiné perspektivy.

Co je koučink?

Na každou naši otázku však víme nejlépe odpovědi my sami, jen si je neumíme sami najít. Pomocí šikovných otázek vám pomohu tyto odpovědi nejen najít, ale i nastavit plán, podle kterého můžete napravit to, co si přejete ve svém životě změnit.

Co jsou konstelace?

U systemických konstelací je důležitý celý systém, tedy každý komponent tohoto systému, jeho rozložení, funkčnost každého jednotlivého článku. Když jeden nepracuje, celý systém se hroutí. Ať už jde o systém jako je rodina, pracoviště, případně celá firma. Pomocí konstelací se podíváme hluboko do sebe. Ty položíš svou otázku, něco, co potřebuješ vědět, vyřešit, pochopit, nebo napravit a pak už se budeš jen dívat. Ostatní zúčastnění ti budou pomocí pocitů a vlastních vjemů přehrávat příběh, který ti podá vysvětlení, řešení, pochopení a nastaví tak léčebný proces.

1. den

Lima

Přiletíme do hlavního města Lima, které se nachází na pacifickém pobřeží, a odpočineme si v pěkném hotelu v historickém centru. Po příletu si dopřejeme první ochutnávku světově vyhlášené peruánské kuchyně a přípitek na přivítanou.

2. - 4. den

Cusco – „pupek světa“ aneb hlavní město říše Inků

Vnitrostátním letem se přesuneme do historického centra And - do malebného vysokohorského města Cusco, které návštěvníky uchvátí svým unikátním architektonickým stylem i působivou atmosférou. Jeho historické centrum stojí na základech monumentálních inckých chrámů a paláců. Na obřích kamenných blocích se nyní tyčí okouzlující budovy španělského koloniálního období. Ocitneme se v někdejším středu největší říše předkolumbovských And – říše synů Slunce, bájných Inků, ale zároveň i v historickém hlavním městě současného Peru, které k tomuto městu vzhlíží jako k velkému symbolu národní identity. Navštívíme místo někdejšího Zlatého chrámu Qurikancha i mohutné koloniálně barokní katolické chrámy a paláce. Zavítáme do obří kamenné pevnosti Saqsaywaman, která byla a dodnes je indiánskou obřadní svatyní a zastavíme se v archeologické lokalitě inckých lázní Tambomachay, strážní pevnosti Puka Pukara i v obětním oratoriu Q´inqu.

 

5. - 7. den

Posvátné údolí Inků a Machu Picchu

Po návštěvě samotného „pupku světa“ zamíříme do patrně nejemblematičtější oblasti peruánských And – do Posvátného údolí Inků, které reprezentuje kulturní dědictví kečujských indiánů. Hrdí potomci budovatelů monumentálních kamenných staveb, lemujících jejich dnešní vesničky, jsou pyšní také na svou současnou kulturu, nacházející výraz v nesčetných formách lidového umění a řemeslných tradic, jako je například předení vláken a tkaní látek z alpačí vlny. Dostaneme se do úrodného kraje plného impozantních roklin, terasovitých políček a rázovitých obyvatel, jejichž životní styl se od dob Inků změnil jen velmi málo. Čekají nás zde předkolumbovské památky Pisac a Ollantaytambo; incká „laboratoř“ v Moray nebo ložiska těžby horské soli v Maras. Navštívíme indiánské „muzeum brambor“ v místě jejich historického původu a necháme se překvapovat rozmanitostí druhů a poddruhů této zázračné hlízovité plodiny, která po objevení Ameriky dobyla svět. Zavítáme na indiánská tržiště, ochutnáme typickou andskou kuchyni a pronikneme do pestrobarevného světa rustikálních andských městeček, nabitých nesmírně uklidňující atmosférou. Vrcholným momentem bude zcela jistě návštěva impozantního města Machu Picchu. Splníme si tak nejen sen každého návštěvníka Peru, ale dopřejeme si i dostatek času na to, abychom si toto magické místo opravdu vychutnali. Silný zážitek patřičně vstřebáme relaxací v termálních lázních Cocalmayo.

8. - 9. den

Trek k vysokohorské laguně Humantay a posvátné hoře Salkantay

Po kontemplativním čtyřdenním pobytu v Posvátném údolí Inků vystoupáme do výšin andského hřebenu Vilcabamba, jemuž dominuje impozantní Apu Salkantay. Tato mohutná hora s ledovcem je v indiánské kosmologii považována za živou bytost. My se zde vypravíme na dvojí pouť. První nás zavede k ledovcové laguně Humantay v nadmořské výšce 4200 m, jejíž tyrkysové barvy odráží nádheru božstvím osvíceného lidského srdce. Jedná se o přibližně tříhodinový trek s 300metrovým převýšením, během kterého pochytíme něco z vědění, které může být poznáno, ale nelze je popsat. Druhý výstup bude náročnější a proto fakultativní - provede nás mystickou stezkou až k přírodní svatyni, zvané Stopa sedmi hadů (4600 m. n. m). Naučíme se zde správně uctít duchy hor a obdržíme od nich novou svěží energii do života, pro jehož vnímání nám krása místní krajiny otevře nový horizont. Noc mezi oběma treky prožijeme v luxusních glampingových domech. Luxusní prosklené kopule nabízejí ve výšce 3900 m. n. m. dechberoucí výhled na vysokohorské noční nebe, nedotčené světelným znečištěním.

10. - 12. den

Cesta za současnými potomky Inků


Po návštěvě symbolických míst, spojených s inckou historií, a po iniciační pouti k Apu Salkantay zamíříme do odlehlejších oblastí jihoperuánských And, až na území slavného kečujského národa Q´ero! Jedná se o jedno z nejpozoruhodnějších etnik andských Kordiller, jež sebe samo považuje za „přímé potomky Inků“. Lid Q´ero žil po celou koloniální dobu vzdálen bezprostředním španělským vlivům v drsných podmínkách východní části Kordiller, čemuž se také přičítá pozoruhodný stupeň uchování duchovních tradic, sahajících do předkolumbovských dob. Domorodci se s námi, jako vzdálenými členy jejich lidské rodiny, podělí o svou životní filosofii i o základní hodnoty, které považují za univerzální, avšak v současném globalizovaném světě za velmi deficitní. Kečujští obřadníci nám vysvětlí základní principy andské kosmologie a podniknou s námi očistný obřad obětování Matce Zemi – Pačamamě, během kterého obdržíme novou motivaci a chuť do

života. Prožijeme zde nezapomenutelné dva dny a dvě noci v odlehlé indiánské vesnici, v domcích z hlíny a kamene, obklopeni horskými giganty, stády lam a alpak, zahrnuti pohostinností srdečných lidí, jejichž úsměv se zapíše hluboko do našich srdcí i myslí.

 

13. - 14. den

Výprava k sedmibarevné hoře Winikunka

 

Od indiánů Q´ero se vydáme směrem na jih. Projedeme kolem dalšího významného horského velikánaApu Ausangate, kterého opět tradičně uctíme lístky koky. Dospějeme až do vesnice Pitumarca, kde přenocujeme v andském rustikálním rodinném hotýlku a připravíme se na výstup k dalšímu přírodnímu monumentu – tzv. Sedmibarevné hoře Winikunka. K té se vypravíme pěším 2hodinovým trekem, s volitelnou možností najmout si od místních domorodců koně. Můžeme se těšit na další extatickou kontemplaci variability andské krajiny a veselou interakci s místními indiány, kteří se s námi podělí o tajemství tradice výroby věhlasných pestrobarevných tkanin, o další speciality andské kuchyně i místní legendy.

15. den

Návštěva posvátného jezera Titicaca

 

Na závěr našeho putování po stopách inckého odkazu dospějeme až k místu, na kterém podle incké legendy bůh Viracocha stvořil slunce, hvězdy a první lidi – k posvátnému jezeru Titicaca, které se nachází v nadmořské výšce 3812 m. Toto nejvýše položené splavné jezero na světě je dnes domovem indiánského etnika Uru. Uruové si během staletí osvojili unikátní způsob života přímo na jezeře a to splétáním plovoucích ostrůvků z trávy totora. Z této jezerní trávy podobné rákosu si také staví příbytky i kánoe. Mezi domorodci strávíme na jezeře den i noc, přičemž se necháme unést atmosférou dokonalého klidu, harmonie i mystériem starých inckých bájí.

 

16. - 17. den

Bílé město Arequipa a přesun do Limy

 

Tímto se naše hlubinně poznávací cesta naplní a my se turistickým minibusem přemístímedo koloniálního města Arequipa. Pro své malebně vyhlížející bílé fasády je Arequipa nazývána „bílým městem“. Ubytujeme se v příjemném hotelu v historickém centru, ve kterém i trochu oslavíme závěr našeho putování světem andských velehor. Poslední den dopoledne si budeme moci prohlédnout hlavní náměstí zapsané na seznamu světových památek UNESCO. V poledne se vnitrostátním letem přemístíme do Limy, odkud se navečer vydáme zpět do vlasti.

 

1

Možnost prodloužení:

 

Pro nadšence, které Peru nadchne natolik, že nebudou spěchat domů, zajistíme i doplňující program s prodloužením zájezdu o 3 až 5 dní!

Bude zahrnovat důkladnější prohlídku „bílého města“ Arequipa, výlet do impozantního kaňonu Colca s velkou šancí spatřit ve volné přírodě obří kondory andské a také letecký přelet nad pouštní planinou Nazca, posetou záhadnými obrazci. Poslední den můžeme strávit na pobřeží Tichého oceánu.

 

Cenu prodloužení budeme schopni určit až podle počtu zájemců.

Cena zahrnuje:

• 16 x ubytování (5 x v turistických hotelech typu „hospedaje“; 5 x v 3hvězdičkových hotelech, 2 x ve 4hvězdičkových hotelech v historickém centru měst Lima a Arequipa, 1 x v luxusním glamping campu – vždy dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením; 3 x v rustikálních obydlích indiánských vesnic)

• 16 x snídaně; 1 x plná penze během treku k laguně Humantay; 2 x pohoštění v indiánské vesnici

• Vzdělávací program s Jakubem Huterou včetně všech nákladů, i logistických, spojených s programem

• Vzdělávací program s Denisou Švecovou

 

Cena nezahrnuje:

• Letenka Vídeň nebo Praha – Lima a Lima – Vídeň nebo Praha (s KLM se obousměrná letenka pohybuje kolem 22 000,- Kč)

Koupit je můžete

ZDE z Vídně

ZDE z Prahy

• Cestovní pojištění

Vyberte termín školení

Poslat dotaz na lektora

Objednávka školení

Vybraný termín
19.05.2023 - 05.06.2023 19:00 - 15:00
Místo konání

Lima
PERU
Mapa

63 000,00 Kč
Koncová cena

Školit vás budou

Švecová Denisa

Švecová Denisa

Je majitelka firmy AldEkon, která se zabývá jak vzděláváním pro obchodníky, manažery, personalisty a účetní, tak i vedením účetnictví malých a středně velkých firem. Pro tyto firmy zpracovává podnikatelské dotace. Oddělení vzdělávání pod jejím vedením tak dnes už vzdělává téměř všechny firmy v okrese Prostějov, a mnoho firmem z Olomouckého kraje, jejichž týmy mají touhu se dále zdokonalovat a pracovat na sobě. Dokáže poradit začínajícím podnikatelům, jak nastavit své podnikání. Nabízí poradenství k daňové optimalizaci. Je certifikovaná koučka. Vede podnikatelské mastermindové skupiny, používá techniku councilových kruhů. Rozebere s vámi vaše plány a pomůže vám najít směr. Je dlouholetou členkou podnikatelského byznys klubu. Účastnila se projektu Moudré podnikání žen. Prošla výcvikem facilitátorů pod vedením Lenky Papadakisové. Absolvovala čtyřletý sebezkušenostní výcvik Rogerovské psychologie. Koučink s Denisou můžete mít v Prostějově, Olomouci, nebo on-line.