Vědět nestačí

Program kurzu

První celodenní kurz je:

V ČEM JE 5 ZÁSADNÍCH ROZDÍLŮ, CO DĚLAJÍ ÚSPĚŠNÍ JINAK?

• Lidé je následují
• Drží se na špici ve svém oboru
• Dovedou si získat a udržet zájem
• Jsou v zástupu konkurence nepřehlédnutelní
• Vybírají si, pro koho jsou k dispozici

Klíčové otázky:

Čemu věřím a v čem inspiruji druhé?

Kým jsem a jak žiji své hodnoty?

Jaké mám odpovědi na svá Proč?

Čím vzbuzuji nadšení a jak silné dávám důvody k následování?

Vědět nestačí má pomoct v tom, aby lidé nezakysli jen na tom, "vžtyť to já vím...", ale aby to používali tak zručně, aby jim to fungovalo.

 

1 blok: PROČ lidé někoho či něco následují
Anotace: Víte, na čem záleží, aby se lidé zajímali o vás, nebo to, co nabízíte? Existuje pět zákonitostí, které přitahují pozornost bez ohledu na to, jestli v něčem zrovna „nej-". Ať už prezentujete svůj nápad kolegům, prodáváte své výrobky do celého světa, nebo se pokoušíte pozvat někoho na rande... Těchto pět magnetických dovedností se oplatí používat.

2 blok: Jak si nenechat „ujet vlak" ve svém oboru?
Anotace: Jen z malé části záleží na tom, jakou jste vystudovali školu, nebo jestli se dál vzděláváte. Abyste patřili k vůdčím autoritám svého oboru, udávali trend, příp. aby vás okolí respektovalo jako odborníka, potřebujete si osvojit návyky, které se ve škole neučí.

3 blok: Tajemství těch, kteří si dovedou získat a udržet zájem
Anotace: Umění velkých mistrů slova nemusí jen plnit police s klasickou literaturou. Pokud necháte těchto pět klíčových zákonitostí pracovat pro vás, pozornost posluchačů poroste. Možná je dnešní doba přetlakovaná informacemi, nabídkami a příležitostmi, ale to, co lidé se zájmem vyhledávají, je nadčasové a zůstává stále aktuální.

4 blok: Jak se efektivně odlišovat a vyniknout
Anotace: Najdeme odpověď na otázku: Proč zrovna tato osoba, nápad či produkt má být v něčem zajímavější než tucty podobných? V záplavě všeho možného je přece těžké přijít s něčím novým... Slýchávám, že lidi už všichni všechno mají... Jiní se bojí, že nakonec i kdyby se něco našlo, za krátko to převálcuje nějaká levná imitace... Věříte, že to tak skončit nemusí? Jak to dělají ti, kdo z tohoto obavy nemají?

5 blok: Jak zařídit, aby lidé chtěli víc než já
Anotace: Přesvědčovat lidi o čemkoli, případně se snažit o jejich změnu, je neskutečně vyčerpávající, demotivující a zdá se, že i marné. Na druhou stranu je možno sledovat ty, kteří mají na své okolí tak blahodárný vliv jako déšť na usychající květiny. Vybírají si, s kým chtějí spolupracovat. V čem je rozdíl? Jak dosáhnout toho, že obklopíte lidmi, kteří budou chtít víc než vy sami?

Každý z bloků má svůj balík aktivit formován podle "sněhuláka".

Hlavní foto kurzu
Úroveň kurzu 1 – Základní

Školit vás budou

Mgr. Slepička Pavel

Mgr. Slepička Pavel

Mgr. Pavel Slepička je lektorem přes 25 let, pracoval s dětmi ve školách, studenty VŠ, v neziskovém prostředí s cizinci, rodinami, ale i s manažery z tvrdého byznys prostředí. Vybudoval a úspěšně certifikoval lektorské zázemí pro síť lektorských organizací, věnuje se mentoringu a tvorbě metodik nových programů pro prevenci rizikového chování mládeže, etiku a kulturní bohatství, ale též s oblibou rozvíjí řadu manažerských témat. Vedle lektorování je též vášnivý fotograf.